درباره ما:

.:: هیئت فرهنگی عشاق الحسن علیه السلام ::.

«هیئت فرهنگی عشاق الحسن علیه السلام» در سال 1378 فعالیتهای فرهنگی - آیینی خود را با بهره گیری از منویات مقام معظم ولایت حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و صاحب نظران این عرصه آغاز نموده و بحمدا... تاکنون به لطف الهی و آبروی حضرات معصومین علیهم السلام این حرکت با مشارکت 2500 جوان و نوجوان از قشر محصل و دانشجو ادامه یافته است.

 اساتید و بزرگانی که توفیق کسب فیض از محضرشان را داشته ایم عبارتند از:

 01-sibeveih 02-abbasi 03-esmaeili 04-zaeri 05-elahi

06-mostashari 07-baradaran 08-ghaemi  09-sadatinejad  

10-aakef  11-ghadiriabianeh

آیت الله سیبویه، حجت الاسلام عباسی، حجت الاسلام اسماعیلی، حجت الاسلام زائری، حجت الاسلام الهی،
حجت الاسلام مستشاری، حجت الاسلام برادران، حجت الاسلام قائمی، حجت الاسلام ساداتی نژاد؛
استاد سعید عاکف، دکتر قدیری ابیانه

و دیگر عزیزانی که ذکر نامشان دراین مجال نمی گنجد.

 Cadr-Top

گوشه ای از فعالیتهای فرهنگی هیئت


1- مراسمات مذهبي :
هئيت فرهنگي عشــاق الحسن(ع) در راستای رسالت فرهنگي مذهبي خود نسبت بـه تعظيم شعائر اهل بيت(ع) اهتمام دارد و مجالس مولودي و عزاداري در اعیاد ميلاد و شهادت حضرتشان برگزارمي نمايد. در این میان ویژه برنامـه هاي ميـلاد و شهادت امام حسن(ع) ومراسم دهـه محـرم و ايام فاطميه از اهمیت ویژه ای برخور دار است.


 2- کتاب نشریه بيـرق :
کتاب نشريه بيرق يكي از محصولات هئيت فرهنگي عشاق الحسن(ع) مي باشد كه 12 سال از شروع به نشر آن می گذرد. بیرق بصورت دوره اي با رویکرد فرهنگي ـ مذهبي با تیراژ 3000 نسخه منتشر و علاوه بر ارسال برای مشترکین در شهر و استانهای دیگر، در کیوسک های مطبوعاتی و کتابفروشی ها نیز توزیع می گردد.


3- جوان و آرمانهاي جهاني:
همايش جوان و آرمانهاي جهاني در سال 1389 به مناسبت روز جوان و در راستای منویاتی که امام راحل در پیام تاریخی خود به مناسبت سالگرد قبول قطعنامه 598 بیان فرمودند، شكل گرفت. تا کنون چهار دوره از این همایش با حضور کارشناسانی از جمله دكتر ساداتي نژاد با موضوع « جوان و جنگ نرم»، دكتر قديري ابيانه با محوریت « جوان و آرمانخواهي » ،حجت الاسلام زائري در زمينه « جوان و بيدراي اسلامي »و حجت الاسلام دکتر عباسی با موضوع« جمعیت» برپا گردیده است .


 4- بصیرت افزایی :
1-4 با نگاه به مقام شامخ حضرت عبـاس (ع) و بصيرت ايشان در امام شناسی و اطاعت از ولایت كنگره اي تحت عنوان علمدار بصيرت برگزار گردید و یکی از برنامه های این کنگره اجراي نمایش « وقتي ماه باشي » که به بیان نقش ایشان در واقعه کربلا می پرداخت درمحرم سال 1391 اجرا شد كـه بـا استقبال کم نظير مـردم و مسئولين شهرستان مواجه شد. نزديك به سه هزار نفر در این کنگره شرکت و از اين نمایش ديدن كردند.
2-4 کنگره ی « خاطره های کبود» شامل اجرای تئاتر با عنوان «یاس اما کبود» و شب شعر ویژه ایام فاطمیه با حضور شاعران برجسته کشوری و شهرستان که با استقبال کم نظیر جوانان همراه بود.
3-4 تهیه وتوزیع بیش از 6500 عنوان کتاب با مضامین دینی میان جوانان در مناسبتهای مذهبی.
4-4 انتشار بیش از 5000 نسخه نشریه الکترونیک در قالب لوح فشرده با عنوان «صدای سخن عشق» ویژه ایام میلاد حضرت ولی عصر عجل تعالی فرجه و توریع آن در سطح شهرستان.
5-4 برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان «یک جرعه دریا» با بیش از 3000 عنوان کتاب.
6-4 برپایی همایش «درباره ی 3/3» به مناسبت فتح خرمشهر و یادواره شهید حسین برونسی همراه با توزیع کتاب توصیه شده مقام معظم رهبری، «خاک های نرم کوشک» و دعوت از مولف کتاب آقای سعید عاکف.
برگزاری همایش های دوره ای با عنوان «چند کلام حرف حسابی» جهت سخنرانی و پرسش و پاسخ صمیمی و بی پرده جوانان با اساتید حوزه و دانشگاه.


5- طرح لقمان :
ماه رمضان 1433 مطابق با مرداد سال 1392 اردويي به منظور ایجاد الفت در بین دوستان هیئتی و تشکیل حلقه های معرفت با موضوع سبک زندگی دینی بـا حضور سيصـد نفر از خانـواده هاي اعضاي هئيت دراردوگاه لقمان برگزار شد و ضمن پذیرایی افطار با حضور حجت الاسلام حسامي به اين موضوعات پرداخته شد .


6- برگزاري اردو در طول سال :
به منظـور تلطیف روحيه و هم افزایی اعضاي هئيت در طول سال اردوهـاي سياحتي زيارتي– كوهنـوردي به صورت خانوادگي و مجردي برگزار مي گردد.


7 - تکریم سادات در عید غدیر :
همزمان با عيد سعید غدير بمنظور تكريم سادات، اعضاي هئيت بصورت گروهی به زیارت سادات رفته و اين عید را در منازل سادات به سرور می نشینند .


 

8- محكوميت هتك حرمت پيامبر(ص) :
درمحكوميت اهانت بـه پيامبر اعظم(ص) در شهريورماه سال 90 مجلسي در قائميه از سوي هئيت عشاق الحسن(ع)
برگـزار گرديـد. دراين مراسم حجت الاسلام سيدحسين مؤمن بـه ايراد سخنراني و مداحان به ذکر فضائل حضرت پرداختند. اين مراسم تنها مجلسی بود که به این مناسبت در کاشان برگزار شد و با استقبال مردم و مسئولين همراه گردید .


9- تکریم خانواده :
در روز ميلاد حضرت زهـرا(س) همايشي بـا عنوان « مادران عاشق » در تالار فرهنگ كاشان بـرگزار گرديد و از مادران و همسران اعضاي هئيت تقدير و تشكر بعمل آمد و درپايان هدايايي بـه ايشان اهداء گرديد اين مراسم با استقبال پانصد نفر از مادران،همسران و خواهران اعضاي هئيت برگزار گرديد .
10- نمايشگاه پوستر پرچم هاي كاغذي :با توجه به تراز گرافیکی تراکت ها، پوستر و بنرهای تبلیغاتی هیئت که به اذعان عمومی با عث ایجاد حرکت هنری در سطح شهرستان گردیده به خواسته دوستان هیئتی، نمایشگاهی از عملکرد تبلیغاتی چند سال گذشته هیئت در تالار فرهنگ کاشان به معرض دید علاقه مندان گذارده شد و مورد استقبال قرار گرفت


11- حسن جان دات آی آر:
بمنظورارتباط مجازي با مخاطبان و سهولت و سرعت در انتقال آثار خود اقدام به تأسیس و راه اندازي سایت هئيت با حضور تعدادي از متخصصان هئيتی اقدام نمود .
فايل هاي صوتي ،تصويري، اخبار و آثار هئيت و .... در این سایت در دسترس کاربران قرار دارد..آدرس وب سايت: www.hasanjan.ir


12- احداث حسينيه :
به منظور تمرکز فعالیتها با توجه به تداخل و تراکم امور هیئت از سال 83 پیگیری جهت احداث حسینیه آغاز گردید. با تعامل صورت گرفته میان هیئت و اداره اوقاف شهرستان، زمینی به مساحت800 متر مربع به صورت سند اجاره تهیه و مجوزها و نقشه های ساختمانی از مراجع ذیصلاح اخذ گردید. با عنایت صاحب پرچم اجرای عملیات عمرانی در سال 93 آغاز گردید.

 پخش زنده مراسم هیئت عشاق الحسن علیه السلام کاشان 


۱۳۹۹ © کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به هیئت فرهنگی عشاق الحسن علیه السلام کاشان می باشد.